pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 

O JAZZ TIBET CLUBU

Jazz Tibet Club je legendární olomouckou scénou, v níž se pojí hudební klub s restaurací a také unikátní génius locí. Vlídnou, domáckou atmosférou a dřevěným interiérem přípomíná proslulé irské puby. V unikátním prostředí se tu konají koncerty špičkových kapel a hudebníků z celého světa, jejichž pojítkem je kvalitní hudba a poctivý přístup k ní.

Navzdory svému názvu však klub není zdaleka jen výhradně jazzovou scénou. Žánrově nespoutaná dramaturgie se zaměřuje na autorskou tvorbu a autentický projev a limituje se pouze charakterem prostoru. V programu klubu se tak vedle jazzu, blues, indie/rocku či folku a nadžánrových kombinací objevuje i alternativní hip hop nebo ambient a elektronika. Kromě výjimečné atmosféry nabízí klub i nadstandardní technické zázemí, které během koncertů přispívá k mimořádně kvalitnímu zvuku.

Klub začal vznikat v roce 1994 v samotném centru města Olomouce, v historickém domě z 15. století s velice zajímavou minulostí. Místo, kde kdysi bývala solnice nebo sklad stavebního materiálu, během roku a půl nadšenci z řad místních milovníků jazzové hudby zrekonstruovali na jazzový klub. Ten v roce 2000 prošel další rekonstrukcí a vizuální proměnou. V roce 2011 pak následovala další rekonstrukce, během které se interiér proměnil do dnešní podoby. Název klubu odkazuje na cimrmanovskou poetiku.

Jazz Tibet Club vznikl z nadšení a se stále stejnou motivací je i veden, což – jak věříme – je cítit. Ideální velikost klubu, zaručující pohodlí a zároveň těsný kontakt hudebníků s publikem, navíc přispívá k tolik žádoucí kontaktní atmosféře. Ve chvílích, kdy unikátní prostředí, hudba i atmosféra v publiku společně zarezonují, vzniká jen těžko popsatelný zážitek.

To vše je důvodem, proč do Jazz Tibet Clubu každoročně zavítají vynikající hudebníci z České republiky, Evropy i celého světa, a že se sem tak rádi vracejí. Budeme moc rádi, pokud se i vám stane druhým domovem. Jazz Tibet Club žije živou hudbou.Zvětšit mapu


PARTNEŘI

Celoroční činnost Jazz Tibet Clubu podporují
Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a Ministerstvo kultury ČR.
PROČ JAZZ TIBET KLUB?

Neboť právě Tibet je kolébkou jazzu.

Dne 23. prosince 1966 v rozhlasovém přenosu z jazzové vinárny U pavouka oznámil dr. Evžen Hedvábný, za svobodna Karel Velebný, naší a světové veřejnosti historický objev truhly s rukopisy tehdy ještě neznámého českého génia rakouského původu Járy Cimrmana. (...)
Autobusta Járy Cimrmana se zcela strhanými rysy
Po dlouholetém vyčerpávajícím úsilí se podařilo shromáždit zarážející důkazy o tom, že Jára Cimrman byl vlastně objevitelem a průkopníkem jazzové hudby. Už samotný název JAZZ vychází z iniciál J a C, které američané postupem doby zkomolili. První stopy Cimrmana – jazzmana našel dr. Hedvábný–Velebný během svého studijního pobytu v Tibetu. Zde uslyšel poprvé Cimrmanovy skladby, těžce poznamenané jazzovými rytmy a harmoniemi. Kupříkladu „Pochod tibetských poddůstojníků z povolání“, který se stal evergreenem i v širokých masách civilního obyvatelstva Tibetu. I další skladbou, „Láska je jak slepá patrona“, nezapře Jára Cimrman, že přednášel na vojenské konzervatoři ve Lháse dějiny slepého střeliva. Cimrman předběhl svou dobu, když komponoval vysoce náročné, technicky obtížné jazzové improvizace, které dokázali zahrát teprve o padesát let později takoví mistři, jako Charlie Parker, John Coltrane, Miles Davis a další hvězdy.

Ne náhodou projevil Sonny Rollins na Mezinárodním jazzovém festivalu v pražské Lucerně přání položit věnec k neznámému hrobu Járy Cimrmana, aby tak uctil památku autora, jehož improvizace mu vynesly světovou slávu jednoho z nejlepších tenorsaxofonistů. Jazzové hudbě zůstal Jára Cimrman věrný až do pozdního věku, kdy doma, ve staré vlasti, zkomponoval cyklus „Tělesná schránka“. V jednotlivých skladbách cyklu využil i důvěrné znalosti tibetské anatomie, doplněné zkušeností s pojizerskou zdravovědou.

Čest jeho památce.TECHNICKÉ VYBAVENÍ

MIXÁŽNÍ PULT
digitální pult Soundcraft Vi1
32 vstupů, 24 aux sběrnic, uživatelské rozhraní Vistonics, 4 nezávislé efektové procesory Lexicon, 4pásmový plně parametrický ekvalizér BSS Audio na všech vstupech a sběrnicích, 30pásmový grafický ekvalizér BSS pro každou sběrnici, kompresor a gate DBX na všech vstupech, kompresor DBX na všech sběrnicích

digitální pult Soundcraft Si Compact 32
32 vstupů, 14 aux sběrnic, 4 efektové procesory Lexicon, integrované ekvalizéry BSS Audio, integrovaný kompresor a gate DBX, dynamické procesory a ekvalizace dostupné na všech vstupech a sběrnicích

Zakoupení pultu bylo možné díky vlídné podpoře firmy Soundcraft.
Poděkování patří i českému zastoupení značky, firmě Audiomaster CZ.


doplňkový analogový pult Soundcraft EFX8
8 mikrofonních vstupů, 2 stereo vstupy, 3 pásmový ekvalizér s laditelnými středy, DSP procesor Lexicon

P. A.
třípásmové reproboxy Qube (Renkus-Heinz) BRH koaxiální konstrukce (15" LF, 10" MF, 1,4" driver, 1620 W),
basové reproboxy Qube (Renkus-Heinz) TRS (18", 1600 W),
DSP procesor Lake Contour Pro 26,
zesilovače Yamaha P7000S, P5000S, P3500S

MONITORY
pasivní monitorové reproboxy JBL PRX412M (4 kusy),
aktivní monitorové reproboxy DB Technologies Stage Opera M12-4 (2 kusy)

MIKROFONY
zpěvové mikrofony Shure Beta58, Shure SM58, Sennheiser E845S
nástrojové mikrofony Shure SM57, AKG D112, AKG C1000S, C418PP
zpěvové/nástrojové mikrofony AKG C535 EB
nástrojové mikrofony Ovid System CC 100
boundary mikrofon AKG CBL99
doplňkové zpěvové a nástrojové mikrofony Superlux PRO-258,
doplňkové nástrojové mikrofony Superlux PRO218A, PRA218A, PRA228, PRA268A

SNÍMÁNÍ KLAVÍRU
elektromagnetický snímač Helpinstill Model 280 Balanced-Line Grand Piano Sensor

DIRECT BOXY
aktivní direct boxy BSS AR-133 (4 ks)
osmikanálový aktivní direct box Proel DBA8CH, pasivní jednokanálový direct box Proel DB1CH

PÓDIOVÉ OSVĚTLENÍ
reflektory EuroLite PAR-56 300W (4 kusy)
reflektory FHR1000 1000W s plankonvexní čočkou (2 kusy)
LED reflektory Stage PAR 18 tri-color LED 3W (6 ks)
LED spot hlavy Showtec Indigo 150-LED (4 kusy)
čtyřkanálové DMX stmívače EuroLite EDX-4 DMX dimmer pack (2 kusy),
ovládání světel: Avolites Titan One
hazer Stairville AFH-600 DMX

PROJEKCE
DLP projektor InFocus IN-104
svítivost 2700 ANSI, kontrastní poměr 4000:1, nativní formát 4:3, nativní rozlišení XGA (1024×768)
roletové projekční plátno Da-Lite 250 × 200 cm pro přední projekci
VGA kabel vyvedený na pódiu i u pultu

PIANO
koncertní křídlo Petrof Model I, délka 284 cm, rok výroby 1956

Nástroj je v péči Klavírnictví Jiří Cafourek.