pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
17. 4.
THE BAD PLUS (USA)
Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě
1. 3. — čtvrtek — 20:00280/330 Kč

LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA

Kapela Baromantika je založena na kreativní autorské spolupráci a souznění muzikantských duší Lenky Dusilové a výrazných osobností české hudební scény Beaty Hlavenkové, Viliama Béreše, Patricka Karpentského a Martina Nováka.

Baromantika uchvacuje kritiky i široké publikum, mluví vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách. Mistrné prolnutí vokálu Lenky Dusilové s elektronikou, tribálními beaty, jazzovým backgroundem spoluhráčů, prvky současné kompozice a dubstepu vtiskává skladbám rozpoznatelný rukopis. Na posledním albu kapely Baromantika nazvaném V hodině smrti spolupracovalo mnoho dalších osobností, mimo jiné David Koller (Tichá - Černá), Dan Bárta (Snad jen), Miloš Dvořáček, Justin Lavash (Mayday) nebo Oskar Török. Za albem, jenž citlivě zpracovává tematiku smrti, narození a nejasných hranicích mezi nimi, stojí perfektní producentská práce mistrů zvuku Milana Cimfeho a Pavla Karlíka z nahrávacího studia Sono.

Lenka Dusilová není zvyklá stagnovat nebo se opakovat. Věčně hledající osobnost české hudební scény se z šestnáctileté zpěvačky s vynikajícím vokálem a nakažlivou energií postupně proměnila v hvězdu českého poprockového mainstreamu, aby se od něj vzápětí vzdálila a oklikou přes jazzově laděný projekt Eternal Seekers posunula k osobnějšímu a vrstevnatějšímu projevu, v němž svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků, díky nimž opět redefinuje vlastní hudební identitu.

Odkazy: www.lenkad.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET BAROMANTIKA na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 260 Kč.

6. 3. — úterý — 19:00100 Kč

CURANDEROS (projekce)

Egor Indiani se vydal na vlastní pěst do amazonské džungle, aby proniknul do stále rozšiřujícího se fenoménu ayahuascy. Výsledkem je Curanderos - cestopisný populárně-naučný film, který má ambici přiblížit problematiku (nejen) tohoto psychedelika a šamanismu širší veřejnosti. Jsou zde zachyceny přínosy, rizika, hluboké propojení tradičních šamanů s ayahuascou i zkušenosti lidí z jiných kultur. Dokument má přesah do psychologie, kulturní antropologie, religionistky i cestopisného žánru.

Po projekci proběhne diskuze s autorem Egorem Indiani a RNDr. Lubošem Majeským, Ph.D., která bude tématicky vířit kolem cestopisu, kulturní antropologii a etnobotanice.

Pořádá: Česká psychedelická společnost, z.s. Odkazy: www.czeps.org

Předprodej v Jazz Tibet Clubu a prostřednictvím rezervačního formuláře

8. 3. — čtvrtek — 20:00150/200 Kč

VERTIGO

Vertigo je jedna z nejoriginálnějších česko-slovenských skupin. V roce 2002 ji založili pianista Vojtěch Procházka, saxofonista Marcel Bárta, kontrabasista Rastislav Uhrík a bubeník Daniel Šoltis (minus123minut), ke kterým se postupně přidali trumpetista Oskar Török a zpívající violoncellistka Dorota Barová (Tara Fuki). Dali si za cíl hledat vlastní hudební jazyk. Výchozím bodem jim byl jazz, ale postupem času se svými hudebními přesahy dopracovali ke zcela svébytnému zvuku. Jeho součástí je kreativita, totální improvizace, ale také sofistikované kompozice. Vydali šest alb, získali tři hudební ceny a čtyřikrát na ně byli nominováni. Odehráli desítky koncertů na české i zahraniční scéně a díky neutuchajícímu entusiasmu a nesporným hudebním kvalitám se stalo stálicí.

Odkazy: www.vertigo-music.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET VERTIGO na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 120 Kč.

12. 3. — pondělí — 17:00zdarma

Festival Jeden svět: PRACHY V PRACHU (projekce)

Politické strany financují své kampaně z nepřiznaných peněz, politici slibují nesplnitelné, roste korupce a klientelismus. To je reálná situace na estonské politické scéně, která nápadně připomíná situaci v řadě dalších zemí, včetně Česka. Tamní divadlo NO99 se rozhodlo čelit celospolečenskému znechucení z panujících praktik v politice provokativním způsobem – ohlásilo vytvoření nové politické strany. Připravuje spoty, billboardovou kampaň a chystá ustavující sjezd pro 7000 lidí. A establishment i média začínají být nervózní. Je to celé jen mystifikace, nebo tu skutečně vzniká nová strana? Autorský dokument odhaluje slabiny dnešní demokracie a poukazuje na sílu občanské společnosti.

Režie: Tiit Ojasoo. Estonsko, 2013, 98 min.

Po projekci bude následovat diskuze s hostem.

Pořádá: Člověk v tísni, o.p.s. Odkazy: www.promitejity.czwww.jedensvet.cz

15. 3. — čtvrtek — 19:00 

KAPELA ZAVÍRÁME (pronájem)

21. 3. — středa — 20:00zdarma

Radio Wave Live Session: PRIS & DUKLA

Radio Wave Live Session v rámci festivalu Prix Bohemia Radio

Dvojice Pris, kterou tvoří gotickým vokálem obdařený Lukáš Grygar a studiový kouzelník Tomáš Tkáč, stojí za první velkou českou deskou roku 2018. Debut kapely tvořené dvěma spolubydlícími nese poetický název Naše večery a předkládá posluchačům melancholické, česky zpívané songy na pomezí indie rocku, elektronických experimentů a niterného folku. Aktualizovaná odpověď na kapelu Oceán, která musí lahodit třeba i posluchačům Houpacích koní, přinese svoje srdce na dlani i na Radio Wave Live Session.

Lukáš Vydra a Josef Hradilek, polovina indie kytarové kapely Mayen, stojí za novým hudebním projektem Dukla. Duo pražských hudebníků v hlavním městě během loňského léta nahrávalo materiál, který vydali ve formě šestiskladbové nahrávky Vinohrady. Písničky k ohni, jak sami svůj debutový počin uvedli na Facebooku, jsou žánrově podobné dream popu domovské kapely Mayen, přesto se dvojice uchyluje k trochu intimnější lo-fi atmosféře a hlavně českým textům plným nostalgických vzpomínek na lásky ze sídlišť, mezi kterými se ale objevily i úryvky z prací básníků Jana Zábrany a Borise Pasternaka.

Série Radio Wave Live Sessions představuje to nejzajímavější z domácí scény prostřednictvím komorních koncertů pořádaných střídavě v Praze a v regionálních klubech. Záznamy z koncertů jsou odvysílány vždy v pořadu Stage na Radiu Wave (každou sobotu ve 23h) a videozáznam je možné zhlédnout také na YouTube Radia Wave.

Odkazy: Pris na BandCampuDukla na BandCampuwww.wave.czwww.rozhlas.cz

Vstup zdarma

22. 3. — čtvrtek — 21:00zdarma

Festival Jeden svět: GHOST OF YOU

Ghost of You je mladá brněnská skupina, která se po vydání debutového alba stala jednou z nejskloňovanějších formací na české nezávislé scéně. Jejich psychedelický pop si našel své publikum nejen u nás, ale i za hranicemi. Důkazem je turné v Londýně, vystoupení na prestižním maďarském Szigetu, Donauinselfestu ve Vídni či přijaté pozvání na Eurosonic 2017 v Nizozemí. Strhující energická show v kombinaci s něžným charismatickým projevem frontmana Tomáše Novohradského přinesla kapele možnost vystoupit na Colours of Ostrava, Rock for People, Donauinselfest, MFF v Karlových Varech, Metronome festivalu, Besedy u Bigbítu či v rumunském Banátu. Jejich neutichající koncertní nasazení (více než 200 vystoupení) se nastartovalo vydáním debutového alba Glacier & the City (Indies Scope), které vzniklo pod dohledem renomovaného producenta Ondřeje Ježka. Na koncertě kapela představí zbrusu nové album s názvem Black Yoga.

Jeden svět během 20 let vyrostl v největší dokumentární filmový festival s tematikou lidských práv na světě. Pořádá jej společnost Člověk v tísni. Festival pracuje s širokou definicí lidských práv, a proto v programu najdete nejen filmy o politických kauzách a rozvojových tématech, ale i o sociálních otázkách, životním prostředí a životním stylu.

Pořádá: Člověk v tísni, o.p.s. Odkazy: www.jedensvet.czGhost of You na Bandcampu

Vstupné dobrovolné