pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
17. 4.
THE BAD PLUS (USA)
Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě
1. 4. — sobota — 20:00200/250 Kč

Mladí ladí jazz: BIGYUKI (USA)

V New Yorku usazený japonský černokněžník, jehož receptem na magický hudební elixír jsou precizně kombinované dávky jazzu, hiphopu, soulu, rocku i klasické hudby. Masayuki Hirano, vystupující pod jménem Bigyuki, si vytvořil svůj vlastní slovník a nevídaný zvuk, kterým přitahuje zaslouženou pozornost. Nekonečné virtuózní hudební krajiny, které tato vycházející jazzová extratřída komponuje, tepou silným vlivem elektroniky, prosycené groovem a rytmickým beatem. Své debutové album Greek Fire vydal před dvěma lety. Doprovází ho na něm bubeník Justin Tyson, spolupracující s Robertem Glasperem či Esperanzou Spalding, a kytarista Randy Runyon. Experimentálním přístupem a bezprecedentním zvukem získal Bigyuki ke spolupráci hvězdy jako jsou hiphopový producent Talib Kweli, saxofonista Marcus Strickland či Grammy oceněný zpěvák Bilal. Do České republiky přijíždí poprvé. Koncert pořádáme ve spolupráci s festivalem Mladí ladí jazz.

Odkazy: Bigyuki na Bandcampuwww.mladiladijazz.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET BIGYUKI na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 170 Kč.

6. 4. — čtvrtek — 20:00  (ZMĚNA)150 Kč

ROLE & ACUTE DOSE & FEBRUARY

Ambiciózní debutová deska Rána z dílny pražské kapely Role vyšla v prosinci minulého roku. Od té doby sklízí tato indie-popově laděná sestava jeden úspěch za druhým, vyzkoušela si koncertování na nejzajímavějších pódiích po celé republice a dokazuje, že texty psané v rodném jazyce nemusí být jen o prvoplánových rýmech.

Z vážných zdravotních důvodů bylo bohužel vystoupení kapely Role zrušeno. Do Prahy posíláme pozdravy a přání brzkého uzdravení. S Acute Dose zahrají February.

Mladá brněnsko-šumperská formace Acute Dose vydala na konci loňského roku druhou řadovou desku. Ta nese jednoduše název II a vyšla pod labelem Červený kůň. Acute Dose, v čele s charismatickým frontmanem Davidem Pšenčíkem, přináší svěží vánek na poli progresivních tuzemských kytarovek.

Pořádá: Air Force Production. Odkazy: Role na BandcampuAcute Doese na Bandcampu

8. 4. — sobota — 16:00 

SOUKROMÁ AKCE — UZAVŘENÁ SPOLEČNOST

16. 4. — neděle — 19:30120/150 Kč

NO DISTANCE PARADISE (HOST: TEEPEE)

No Distance Paradise představí na domácí půdě svoji novou desku Pieces. Vystoupí společně s plzeňskými teepee, kteří představují nové EP Mirrors.

Pořádá: Jan Mišák / No Distance Paradise. Odkazy: www.nodistanceparadise.czTeepee na Bandzonu

Předprodej prostřednictvím GOOUT

17. 4. — pondělí 

ZAVŘENO

19. 4. — středa — 20:00200/250 Kč

MYELE MANZANZA (NZ)

Novozélandský rodák konžského původu Myele Manzanza získal mezinárodní pozornost jako jedna třetina tamní soulové kapely Electric Wire Hustle. Po šesti letech působení s kapelou ji opustil, aby v roce 2013 vydal svůj sólovový debut One. Kořeny v jazzu a afrických rytmech (stejně jako jako láska k hip hopu a taneční hudbě v době dospívání) vnesly do jeho hudby unikátní rozmanitost. Dokládá to jeho druhé album OnePointOne, na kterém propojuje tradiční jazzové trio se smyčcovým kvartetem a zřetelným hiphopovým drajvem.

Myele je také žádaným bubeníkem a sidemanem. V roce 2014 si ho vybral průkopník taneční hudby Theo Parrish na post bubeníka své kapely The Unit. Neustále cestuje po celém světě a spolupracuje s širokou škálou umělců včetně Marka de Clive-Lowea, Rosse McHenryho, Ampa Fiddlera, Miguela Atwood-Fergusona, Marcuse Stricklanda, Reclooseho, Jordana Rakeie či nejnověji s Kage, australskou skupinou současného tance.

Olomoucký koncert bude jediným Myeleho středoevropským vystoupením. Doprovodí ho na něm virtuózní pianista Aron Ottignon (vydávající u Blue Note Records), a baskytarista Matt Dal Din.

Odkazy: www.myelemanzanza.comMyele Manzanza na Bandcampu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET MYELE na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 170 Kč.

20. 4. — čtvrtek — 20:00200/250 Kč

Mladí ladí jazz: DAVID HELBOCK TRIO (AT)

Rakouský klavírní génius David Helbock posbíral bezpočet hudebních cen nejen v Rakousku, ale kupříkladu i na největším jazzovém festivalu ve švýcarském Montreux. Na koncertě uvede svůj exkluzivní projekt, čerstvě vydané prvotřídní album Into the Mystic, které nahrál společně s bubeníkem Reinholdem Schmölzerem a hráčem na basové ukulele Raphaelem Preuschlem. Helbockovy energické a chytlavé skladby si na něm propůjčují mnohé ze světa snů a mýtů, přiznanou inspirací mu byla také sága Star Wars. Koncert pořádáme ve spolupráci s festivalem Mladí ladí jazz.

Odkazy: www.davidhelbock.comwww.mladiladijazz.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET HELBOCK na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 270 Kč.

21. 4. — pátek — 16:00 

SOUKROMÁ AKCE — UZAVŘENÁ SPOLEČNOST

22. 4. — sobota — 16:00 

SOUKROMÁ AKCE — UZAVŘENÁ SPOLEČNOST

25. 4. — úterý — 16:00 

SOUKROMÁ AKCE — UZAVŘENÁ SPOLEČNOST

27. 4. — čtvrtek — 19:00250 Kč

BENEFIČNÍ KONCERT NEJSTE SAMI: LUKÁŠ MAREČEK & FRIENDS

Není vám lhostejné, jak je postaráno o umírající v našem kraji? Přijďte podpořit chod mobilní hospicové péče, která je určena dospělým i dětským pacientům. V průběhu večera na vás čeká zajímavá umělecká dražba a hrát budou Lukáš Mareček & Friends. Výtěžek bude použit výhradně na provoz hospice.

Pořádá: Nejste sami - mobilní hospic. Odkazy: www.nejstesami.eu

Předprodej v Jazz Tibet Clubu a v Nejste sami