pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
17. 4.
THE BAD PLUS (USA)
Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě
4. 9. — pondělí — 20:00100/130 Kč

Festival Přesahy: RICKOLUS (USA)

Akustická kytara, velký buben, tamburína, sada foukacích harmonik a k tomu v nejlepším slova smyslu chytlavá melodika a také skromnost... Bezprostřední, sympatický písničkář Rickolus patří ke kolektivu muzikantů kolem labelu Fake Four, stejně jako Astronautalis, se kterým ho pojí kromě dlouholetého přátelství společný sedmipalcový singl a píseň „Measure The Globe“ na Astronautalisově albu „This Is Our Science“, jejímž je autorem. „Je to nejtalentovanější chlapík, jakého znám,“ skládá mu poklonu Astronautalis.

Rickolus (vlastním jménem Richard Colado) ale na rozdíl od většiny svých labelových kolegů (kromě Astronautalise mj. Sole, Ceschi, Bus Driver, Cars & Trains, či Bleubird) neexperimentuje na poli alternativního hip hopu – jeho doménou je lo-fi folk. Nadchne třeba příznivce Becka, Sebadoh, Pinback, ale v jeho zvuku najdete i poklonu starým folkovým mistrům.

Odkazy: www.iamrickolus.tumblr.comRickolus na BandCampu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET RICKOLUS na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 60 Kč.

19. 9. — úterý — 20:00zdarma

E CONVERSO

V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Ve své hudbě pracují s improvizací na všechny možné způsoby, propojují vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace. E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít pokaždé úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím. Těleso, které z poloviny tvoří bývalí studenti Katedry jazzové interpretace brněnské JAMU, prakticky již od svého vzniku pravidelně účinkuje na koncertech a festivalech po celé České republice i mimo ní. V lednu roku 2014 natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album s názvem Konspirační teorie. Letos vydává nové album, které vzniklo na živých koncertech v Brně a Praze. V novém repertoáru se mísí vlivy veškerých možných stylů od country přes hip hop až po hard core, to vše spojeno do originálního tvaru stmeleného bohatou koncertní zkušeností kapely.

Odkazy: E Converso na SoundClouduwww.wroblewski.cz

25. 9. — pondělí — 20:00zdarma

Živá hudba — Blue Apple a Tomáš Višinka