pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
17. 4.
THE BAD PLUS (USA)
Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě
6. 12. — středa — 20:00150/200 Kč

JAMES HARRIES UK/CZ

James Harries je britský písničkář, trvale usídlený v Praze již desítku let. Jeho styl bývá přirovnáván k Jeffu Buckleymu, Nicku Drakeovi, Tomu Waitsovi, Neilu Youngovi či Van Morrisonovi. Časopis Rolling Stone ho nazval „zlatým hlasem“. Jeho hudba je výsostně autorská, originální a osobitá. Ať už jsou jeho skladby melancholické, nebo plné hravosti a euforie, vždy mají v sobě naléhavost hlasu a pořádnou dávku charisma. James Harries je silná osobnost, která nepostrádá energii dítěte ani lyrické vyjadřování básníka. Pobíhá na pódiu, srší vtipem, vypráví historky, všímá si lidí v publiku. O pár tónů později se zavřenýma očima vypráví hudební příběhy, které se člověku dostanou pod kůži.

Svým posledním albem Until The Sky Bends Down vydaným na podzim 2015 si James důrazně řekl o pozornost médií i hudebních fanoušků. Písničkář zvyklý spíše na komornější projev přišel s velkolepou studiovou deskou, na které se obklopil velkou kapelou, smyčci a využil služeb irského producenta Paula Bella.

James Harries dosud vydal 6 alb. Jeho skladby se objevily v 16 amerických, britských, českých, dánských a polských filmech. Pravidelně koncertuje ve Velké Británii, USA a celé Evropě, hrál i v Číně a Vietnamu.

Odkazy: www.jamesharries.comJames Harries na SoundCloudu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET JAMES na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 120 Kč.

12. 12. — úterý — 20:00300/350 Kč

PRIESSNITZ

Srdeční záležitost. Mimořádně ceněná kapela, která je stále tak jedinečná jako vzácná. Priessnitz si stále udržují svůj jedinečný výraz, pro který jsou typické výborné melodie, snivé a poetické texty a zvláštní, lehce teskná nálada.

Kapela vedená básnivým zpěvákem Jaromírem Švejdíkem dávno nepotřebuje nikomu nic dokazovat: může se v nejlepším slova smyslu zavřít sama do sebe, do vlastní melancholické poetiky. Priessnitz jsou z rodu skupin, za nimiž musíte přijít sami, jako musíte sami najít cestu k srdci introvertních kamarádů, protože vám nemůžou pomoct, i kdyby chtěli. Odmění se vám oddaností a tím, že zůstanou sami sebou.

Deset let po vydání poslední řadovky Stereo přišla v loňském roce z malebných Jeseníků další dávka syrové uhrančivosti. Pod názvem Beztíže vzniklo zřejmě definitivně poslední studiové album kultovních Priessnitz. Jedenáct písní v produkci Dušana Neuwertha, které kapela dle svých slov skládala „svobodně, beztížně“.

Priessnitz se před koncem roku zastaví v několika českých, moravských a slezských městech odehrát koncerty před ohlášeným medvědím spánkem.

Odkazy: www.priessnitz.com

VYPRODÁNO

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET PRIESSNITZ na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 270 Kč.

19. 12. — úterý — 20:00zdarma

JAZZOVÉ KOLEDY

Tradiční jazzové koledy v podání Big Bandu Žerotín a hostů z Hudebního Institutu.